Editie 13 is voorbij, omweg naar nummer 14

21 maart 2018

De 13° editie was “super”.

Zowel in de namiddag, als ’s avonds veel volk ! Een goed gevulde schouwburg kon genieten van een rijk gevuld programma. En van een zeer hoog niveau van films, niet alleen volgens de organisatoren, maar dit mochten we horen van veel bezoekers.

De jury zal het geweten hebben en bij de telling van de publieksprijzen heeft de uitslag nog nooit zo lang op zich laten wachten : “een stemmen-triller”. De uitslag heeft zelden zo dicht bij elkaar gelegen.

Maar de winnaars zijn bekend :

jury-winnaar LG : “Skeletman” van Stan en Jaan van de Kunstacademie Beveren

publieks-winnaar LG : “Dirk de Zakenman” van Douwe, ook van de Kunstacademie Beveren

In de middelbare graad kaapten Jolien en Nathan (van de Academie Kontich) de juryprijs weg met “Bernadette” en ging de publieksprijs naar “Jacht” van Roel en Alexander van de Academie van Schoten.

In de competitie voor de Hogere graad zijn 3 prijzen te verdelen :

de jury-prijs voor film/docu ging naar Oxytocine van Nicola de Maagd voor het SASK Sint-Niklaas.

Tinne Kiekens  van de Academie voor Beeldende Kunst Gent ging aan de haal met de jury-prijs animatie voor haar film “Momentum”.

Het publiek gaf zijn publieksprijs aan “Passionata” van Dominik Daggelinckx ( KASK Antwerpen)

Voor het eerst werd ook de “wisselbeker Anthony De Roeck” uitgereikt aan de academie met de meeste “uitstraling”. De prijs werd toegekend aan de academie van Wetteren; PROFICIAT.

Het festival eindigde met de gebruikelijke nabespreking in de Foyer van de schouwburg.

En nu op weg naar editie 14 !!!!!

Programmaboekje 2017

15 februari 2017

bekijk het volledige programma op de hierboven aangeduide link

Veel plezier en tot 25 februari

De jury heeft beslist : wie wint er in de 11° editie ?

1 maart 2016

En jury’s hebben beslist :

winnaar juryprijs Lagere graad : Het Pretpark van Bauwen De Ron en Senne Van Hese
winnaar Publieksprijs Lagere graad : Roodkapje van Mila, Victor, Yann en Mauro
winnaar juryprijs Middelbare graad : The Test van Robbe Breugelmans 
winnaar publieksprijs Middelbare graad : Ufo Breakdown van DIEZELFDE Robbe Breugelmans

Speciale vermeldingen bij de volwassenen :
“Printmaking” van Christophe Gryspeert
“Kerst met Guus” van Team Goesthing
“Get out of Here” van Ilse Schouten

Winnaar juryprijs Film/Docu : “Ca va sans dire” van Geerts Peter
Winnaar juryprijs Animatie : “Kikou et Choucky” van Daniëlle Alen
Publieklsprijs : “Rose” van Ritchie Vermeire en Dilgesh Rojbeyani

10° editie EEN SUCCES

19 oktober 2015

De 10e editie was een topper : topfilms en topopkomst.

We hebben het 10-jarig bestaan van KortGeknipt waardig en met veel enthousiasme gevierd.

In een druk bijgewoond namiddagprogramma gingen gingen in de categorie “Lagere Graad”

“Het rode balletje” van de Kunstacademie Wetteren met de juryprijs lopen. De Publieksprijs was voor “The Rainbow Factory” van SASK Beveren. In de “Middelbare Graad” was de juryprijs voor ” “King of the Forest” van de Academie van Gent, de de Publieksprijs voor “The Closet” va de Academie van Kontich.

De opener van het avondprogramma “Chopin” van de Kunstacademie Wetteren werd de publiekslieveling.

De jury koos voor het beklijvende “Kira” van het KASK Antwerpen en “De loketten van Merksem” van …. de academie van Merksem.

Afsluiten met een photoshoot en veel ambiance in de foyer

Enkele snapshots :

IMG_0752 IMG_0746 IMG_0738 IMG_0732 IMG_0711 IMG_0704 IMG_0692 IMG_0680 IMG_0676

KortGeknipt 2015 10°editie

3 oktober 2014

De nieuwste editie van Kortgeknipt gaat door op zaterdag 14 februari 2015.
In de namiddag (tussen 14u30 en 16u30) is er de animatiecompetitie voor de lagere graad (7-12 jarigen) en de competitie voor de middelbare graad (13 tot 18 jaar).
De uitslag van de jury wordt verwacht rond 17 uur.
’s Avonds is er het festival voor de hogere graad (volwassenen). Dit vangt aan om 19u30 en het einde is voorzien om 22 uur.

Filmmakers kunnen zich inschrijven via deze web-site

And the winners are ………

15 mei 2014

Na geslaagde en gevarieerde  9° editie ( 10 academie’s hadden films ingestuurd ) is onze jury, bestaande uit Torino Schiettecatte, Carl Van Isacker, Freddy Sartor, Greet Verhoeven, Gert Portaal en Fabio Wuytack, tot de volgende beslissingen gekomen :

Juryprijs lagere graad, animatie : ” Opgeruimd staat netjes” van Francesca Goethals, academie Gent

Juryprijs, middelbare graad, animatie : “Pistache” van Lobke, Madeleine, Lara, Julia, Anke, Hannah,… , academie Weteren

Juryprijs, hogere graad, Film : “Caterpillar” van Mustapha Souaidi, academie van Antwerpen

Juryprijs, hogere graad, animatie : “Lost and Found” van Antje Van Wichelen, academie van Etterbeek.

 

Ook het publiek kon de “publieksprijs” uitreiken, en zij kozen voor :

Publieksprijs, lagere graad, animatie : “Het papieren mannetje” van Jonas Heirbaut, academie van Sint-Niklaas

Publieksprijs, middelbare graad, animatie : “Le chat noir” van Marte Verhaegen, academie van Sint-Niklaas

Publieksprijs ; hogere graad : “Garbage City” van Jan Locus, academie van Anderlecht.

 

Enkele sfeerbeelden van KortGeknipt 2014 :

IMG_4479  IMG_4481  IMG_4486  IMG_4491  IMG_4494  IMG_4501 IMG_4531  IMG_4526  IMG_4553 IMG_4580  IMG_4619                   IMG_4611                                   IMG_1912

programmaboekje

16 april 2014

bekijk het program 2014

klik op het icoontje Schermafbeelding 2014-02-17 om 11.13.04

KortGeknipt 2014

9 december 2013

De nieuwste editie van Kortgeknipt gaat door op zaterdag 26 april 2014.
In de namiddag (tussen 14u30 en 16u30) is er de animatiecompetitie voor de lagere graad (7-12 jarigen) en de competitie voor de middelbare graad (13 tot 18 jaar).
De uitslag van de jury wordt verwacht rond 17 uur.
’s Avonds is er het festival voor de hogere graad (volwassenen). Dit vangt aan om 19u30 en het einde is voorzien om 22 uur.

Filmmakers kunnen zich inschrijven via deze web-site

sfeerbeelden editie 2013

20 juni 2013

DSCN9484 DSCN9480 DSCN9479 DSCN9477 DSCN9476 _KAM0828 _KAM0827 _KAM0826 _KAM0825 _KAM0823 _KAM0822 _KAM0821 _KAM0820 _KAM0819 _KAM0818 _KAM0816 _KAM0815 _KAM0807 _KAM0804 _KAM0801 _KAM0796 _KAM0794 _KAM0792 _KAM0789 _KAM0788 _KAM0785 _KAM0775

de winnaars van de editie 2013

7 mei 2013

Ongeveer 500 filmliefhebbers hebben de 8° editie van Kortgeknipt bijgewoond en konden naar jaarlijkse gewoonte hun stem uitbrengen.

Voor de lagere graad werd massaal gestemd op Godzilla van het SASK,

voor de middelbare graad viel de academie van Merksem in de prijzen met het groepswerk “Virus”

In de Hogere graad ( de avondvoorstelling) kreeg “De Man” van Thomas Engelaer het publiek op z’n hand.

Bekijk enkele winnaars :

Godzilla         Virus

Ook de Jury heeft gesproken :

winnaar Lagere graad : “De legende van de dansende vissen ” van de academie van Weteren

winnaar Middelbare graad : “Blauw” van SABK Gent

De winnaar in de categorie “fictie” werd ” La vie en Rose ” van Mustapha Souaidi

In de categorie “animatie/experimentele film” ging de trofee naar “Boom” van Monik Myle.

Een speciale vermelding werd toegekend aan ” Apres la vie. 500 gr gratuit” van Adelheid Verledens

_KAM0772 _KAM0790 _KAM0791 _KAM0807

 

En een volgende editie “kortGeknipt” is al in de maak. Meer hierover later. Tot dan!!!!

 

Newer Posts »